• +421 917 173 752

Čo je holodom? Holodom je stavba, ktorá je skolaudovaná ako rodinný dom, ktorý je oproti hrubej stavbe pripojený na inžinierske siete, hlavne na elektrickú, mestskú vodu, plyn a kanalizáciu. Je to vlastne dom s nedokončeným interiérom. Výhodou oproti stavbe na kľúč je, že si ho prispôsobíme podľa vlastnej predstavy.

ČO JE HOLODOM

 

Holodom je už o čosi vybavenejší oproti hrubej stavbe, preto navyše obsahuje tieto prvky: povrchová úprava vonkajších aj vnútorných stien, strop, podlaha, zateplenie, kompletná elektroinštalácia, bleskozvod, rozvod vody, kúrenia, kanalizácia, komín.

 

ČO JE V CENE HOLODOMU?

 

Vybavenie všetkých potrebných dokladov k výstavbe (za príplatok). Všetky odborné práce, ktoré vyžadujú fortieľ majstrov a remeselníkov urobíme za vás. Postavíme základovú dosku, vymurujeme obvodové, nosné a priečkové murivo (Ytong, Tehla). Zhotovíme krov a strešnú krytinu (bramac, KM beta), bleskozvod, osadíme šesťkomorové plastové okná a dvere Rehau trojsklo farba/biela, (nemecký profil). Zateplenie podláh, stropu a obvodových stien domu Isover. Urobíme elektroinštaláciu legrand (vypínače, zásuvky, ističe), vykurovanie podlahovým kúrením (Henco), rozvody teplej úžitkovej vody a kanalizácie. Zhotovíme omietky, sádrokartónové stropy, potery, maľovky, pripravíme podlahy na položenie dlažby a kúpeľné steny na obklady. Všetky revízie a certifikáty (elektrika, voda, odpad, plyn, tlakové skúšky) Dom vám odovzdáme dokončený tzv. holodom. V holodome taktiež zhotovíme vonkajšiu fasádu – farebnosť podľa výberu investora.
Čo je potrebné dorobiť?

  • laminátové podlahy a interiérové dvere
  • obklady a dlažby, osadenie vane, WC
  • kuchynskú linku
 

JEDNODUCHO POVEDANÉ

 

Holodom je hotový dom s nedokončeným interiérom. A tu sa ponúka ďalšia výhoda holodomu, ušetríte za práce, ktoré zvládnete svojpomocne s vašimi majstrami. Výber podláh, obkladov, dverí a linky si určíte podľa vlastnej predstavy. Len si dámy predstavte veľkú kuchyňu s barovým pultom, či ostrovčekom, vybavenú spotrebičmi podľa vlastného vkusu. Veľkú jedáleň, z ktorej vidíte až do obývačky alebo na terasu či do záhrady. Skvelá predstava, však? Pre pánov vlastnú pracovňu alebo dielňu, prípadne záhradný domček. Aj deti si prídu na svoje: samostatná veľká izba, šantenie v záhrade, pri bazéne a štvornohý miláčik vo vlastnom príbytku tak, ako to má byť!