HOLODOM

Čo je holodom? Holodom je stavba, ktorá je skolaudovaná ako rodinný dom, ktorý je oproti hrubej stavbe pripojený na inžinierske siete, hlavne na elektrickú, mestskú vodu, plyn a kanalizáciu. Je to vlastne dom s nedokončeným interiérom. Výhodou oproti stavbe na kľúč je, že si ho prispôsobíme podľa vlastnej predstavy.

ČO JE HOLODOM

Holodom je už o čosi vybavenejší oproti hrubej stavbe, preto navyše obsahuje tieto prvky: povrchová úprava vonkajších aj vnútorných stien, strop, podlaha, zateplenie, kompletná elektroinštalácia, bleskozvod, rozvod vody, kúrenia, kanalizácia, komín.

ČO JE V CENE HOLODOMU?

Vybavenie všetkých potrebných dokladov k výstavbe (stavebné povolenie – bezplatne). Všetky odborné práce, ktoré vyžadujú fortieľ majstrov a remeselníkov urobíme za vás. Postavíme základovú dosku, vymurujeme obvodové, nosné a priečkové murivo (Ytong, Tehla). Zhotovíme krov a strešnú krytinu (bramac, KM beta), bleskozvod, osadíme šesťkomorové plastové okná a dvere Rehau trojsklo farba/biela, (nemecký profil). Zateplenie podláh, stropu a obvodových stien domu Isover. Urobíme elektroinštaláciu legrand (vypínače, zásuvky, ističe), vykurovanie podlahovým kúrením (Henco), rozvody teplej úžitkovej vody a kanalizácie. Zhotovíme omietky, sádrokartónové stropy, potery, maľovky, pripravíme podlahy na položenie dlažby a kúpeľné steny na obklady. Všetky revízie a certifikáty (elektrika, voda, odpad, plyn, tlakové skúšky) Dom vám odovzdáme dokončený tzv. holodom. V holodome taktiež zhotovíme vonkajšiu fasádu – farebnosť podľa výberu investora.
Čo je potrebné dorobiť?

  • laminátové podlahy a interiérové dvere
  • obklady a dlažby, osadenie vane, WC
  • kuchynskú linku

JEDNODUCHO POVEDANÉ

Holodom je hotový dom s nedokončeným interiérom. A tu sa ponúka ďalšia výhoda holodomu, ušetríte za práce, ktoré zvládnete svojpomocne s vašimi majstrami. Výber podláh, obkladov, dverí a linky si určíte podľa vlastnej predstavy. Len si dámy predstavte veľkú kuchyňu s barovým pultom, či ostrovčekom, vybavenú spotrebičmi podľa vlastného vkusu. Veľkú jedáleň, z ktorej vidíte až do obývačky alebo na terasu či do záhrady. Skvelá predstava, však? Pre pánov vlastnú pracovňu alebo dielňu, prípadne záhradný domček. Aj deti si prídu na svoje: samostatná veľká izba, šantenie v záhrade, pri bazéne a štvornohý miláčik vo vlastnom príbytku tak, ako to má byť!